Podsumowanie 2021 w MUSC

Miniony rok był bardzo dynamiczny i dla wielu wyjątkowy. Postanowiliśmy podsumować minione 12 miesięcy z perspektywy stowarzyszenia MUSC Poland. Jest co wspominać.

Na pewno pierwsza połowa 2021 roku budziła mieszane uczucia wśród kibiców Manchesteru United. Czerwone Diabły radziły sobie w lidze bardzo dobrze. 1 stycznia pokonaliśmy Aston Villę 2:1, a seria meczów bez porażki osiągnęła dwucyfrówkę. Ostatecznie licznik tej serii zatrzymał się na 13 meczach, bo 27 stycznia  pokonał nas Sheffield, spychając jednocześnie na 2 miejsce w tabeli. Miejsce to utrzymaliśmy już do końca sezonu – liczne remisy i 2 porażki pod koniec rozgrywek ligowych zgasiły nadzieje na odzyskanie mistrzostwa. Kibice czuli niedosyt, ale również satysfakcję z całkiem udanego sezonu ligowego.

Niestety był to czas bardzo smutny dla tych kibiców, którzy są przyzwyczajeni do bardziej aktywnej formy oglądania meczów. Niemal cały sezon (z wyjątkiem przedostatniego meczu ligowego z Fulham) Old Trafford było pozbawione kibiców. Był to trudny czas również dla naszego stowarzyszenia, którego jednym z celów statutowych jest organizowanie wyjazdów na mecze Manchesteru United. Na szczęście w materii nic nie ginie – świetna postawa Czerwonych Diabłów w rozgrywkach Ligi Europy doprowadziła naszych ulubieńców do finału, którego gospodarzem był Gdańsk i to historyczne wydarzenie przynajmniej częściowo zrekompensowało niedosyt minionego sezonu.

Nasze stowarzyszenie bardzo mocno walczyło o możliwość obejrzenia meczu z trybun gdańskiego stadionu – więcej na ten temat napisaliśmy w osobnym artykule. Rozstrzygnięcie meczu było dla kibiców Manchesteru bardzo smutne, natomiast sama otoczka, możliwość spotkania z innymi kibicami i wspólnego wspierania Czerwonych Diabłów z pewnością osłodziła gorycz porażki i zapełniła pustkę pierwszego półrocza bez oglądania United z trybun stadionu.

W międzyczasie przeprowadziliśmy kolejny, coroczny nabór do stowarzyszenia, a nasze struktury poszerzyły się o 102 nowych członków – aktualnie jest nas 299 i mocno wierzymy, że w tym roku przebijemy magiczną barierę 300 stowarzyszonych – nabór wystartuje w drugim kwartale tego roku, więc śledźcie nasze media społecznościowe.

Ubiegły rok pozwolił nam zorganizować tradycyjny zlot członków MUSC – jest to jeden z najważniejszych weekendów w kalendarzu stowarzyszenia, bo właśnie wtedy decydujemy o rozwoju stowarzyszenia, a podczas Walnego Zgromadzenia poddawane są pod głosowanie pomysły i propozycje zebrane od członków MUSC. W tym roku zostały przeprowadzone wybory uzupełniające do zarządu. Dodatkowego smaczku zlotowi dodał transfer Cristiano Ronaldo, który ziścił się w tym samym momencie.

Druga połowa roku była dużo bardziej aktywna od pierwszego półrocza. Poza wspomnianym zlotem wzięliśmy udział w Mistrzostwach Polski Fanklubów i co najważniejsze, udało się nam powrócić na trybuny Old Trafford. Mecz z Liverpoolem oglądało z trybun 14 członków stowarzyszenia, a derby Manchesteru 11 z nas. Niestety oba mecze nie należą do tych, o których wspomina się przez lata, ale październik i listopad były bardzo słabe w wykonaniu Czerwonych Diabłów.

Mocno wierzymy, że 2022 rok będzie szczęśliwszy, niż wskazywałyby na to ostatnie miesiące – jako stowarzyszenie mocno liczymy na udane wyjazdy na mecze, ale też na owocny nabór nowych członków. Życzymy wszystkim sympatykom Czerwonych Diabłów wszystkiego, co najlepsze w 2022 roku.

Zachęcamy do śledzenia nas na Facebooku i Twitterze, a także do dołączania do grupy na Discordzie