Manchester United
Supporters Club Poland

oficjalne stowarzyszenie kibiców

MU Devil

VII Zlot MUSC Poland - relacja

          29 sierpnia 2014 roku odbył się kolejny - 7 już ogólnopolski zlot MUSC Poland. Zlot to przede wszystkim okazja spotkania innych aktywnych członków społeczności MUSC, ale również możliwość (a nawet obowiązek) uczestniczenia w Walnym Zgromadzeniu, na którym są podejmowane najważniejsze decyzje dotyczące MUSC.
          W tym roku kibicowska brać zjechała się do Skorzęcina by uczestniczyc w wydarzeniu. Podobnie jak rok temu, Skorzęcin okazał się bardzo gościnnym miejscem. Lokalizacja zlotów od wielu lat jest często poruszanym tematem wśród członków MUSC, jednak nie można odmówić świetnego, centralnego, położenia Skorzęcina na mapie Polski. Samo połączenie z Skorzęcinem mogłoby być odrobinę bardziej dogodne, niemniej jednak nikt nie miał problemu z dojazdem, czego dowodem była liczna obsada tegorocznego zlotu.
          W okolicach wczesnych godzin wieczornych uczestnicy 7 zlotu MUSC byli już niemal w komplecie. Szybkie ogarnięcie w domkach i można już było rozpoczynać grupową integrację. Większość ludzi znała się z wcześniejszych zlotów i wyjazdów, jednak również nowi członkowie MUSC z pewnością nie czuli się alienowani, gdyż wspólna pasja szybko pozwoliła znaleźć wspólny język. Dodatkowo klimat "gnieźnieńskiego Mielna" - jak zwykło się określać Skorzęcin - bardzo przyśpieszył integrację. Piątkowy wieczór to bardzo produktywne rozmowy w grupie, żarty, przyśpiewki i świetna zabawa do późnych godzin nocnych.
 
          Sobotni poranek rozpoczął się od najważniejszego elementu zlotu - Walnego Zgromadzenia. W tym roku Stowarzyszenie miało podjąć decyzje istotne dla organizacji pracy zarządu. Propozycja skrócenia czasu trwania kadencji zarządu do 2 lat nie spotkała się z aprobatą członków Stowarzyszenia. Podobnie nie zdecydowaliśmy się na zniesienie konieczności posiadania One United by być członkiem MUSC (opinie w tym temacie były podzielone, niemniej jednak uznaliśmy, że idea Stowarzyszenia polega między innymi na propagowaniu posiadania karty One United przez kibiców). Aklamacją zostały przyjęte wnioski o zatrudnienie grafika, rozszerzenie działalności marketingowych oraz powołanie komitetu do spraw organizacji następnych zlotów. Po owocnym zgromadzeniu zostały rozdane zlotowe koszulki i wyruszyliśmy obejrzeć mecz.
 
          Spotkanie Burnley z Manchesterem United nie było porywające, mimo to z zaciekawieniem staraliśmy się skupić na meczu. Co chwilę intonowaliśmy przy tym przyśpiewki zarówno te bardziej jak i mniej znane. Po ostatnim gwizdku z nietęgimi minami ruszyliśmy na lokalny orlik by rozegrać tradycyjny mecz pokazowy, gdzie północna część Stowarzyszenia mierzyła się z członkami MUSC z południowej części Polski. W tym roku lepsza okazała się ekipa z północy. Po emocjonującym i obfitym w bramki spotkaniu zgodziliśmy się jeszcze zagrać spotkanie w ramach wieczoru kawalerskiego jednego z turystów i powróciliśmy do domków by rozpocząć grilla.
 
          Mówi się, że co się dzieje na wyjazdach pozostaje na wyjazdach. Myślę, że pod tym względem ogólnopolski zlot MUSC Poland nie ma się czego wstydzić. Właściciele ośrodka OWS KAMA jak zwykle byli zadowoleni z naszego zachowania a i my uważamy, że organizacja zlotu poszła bardzo sprawnie. Myślę, że wielu uczestników tegorocznego zlotu już nie może się doczekać kolejnego - 8 zlotu. 
 
  Ze swojej strony chciałbym zachęcić każdego kto jest członkiem Stowarzyszenia do wzięcia udziału w przyszłorocznym zlocie. Ten, kto nie jest w MUSC nie powinien się zastanawiać nad wykupieniem członkowstwa. Uzyskane znajomości i czas spędzony wspólnie z innymi kibicami najlepszego klubu na świecie są bezcenne.
 


dodany: 2014-09-05 19:23:19 , przez: Matul