Manchester United
Supporters Club Poland

oficjalne stowarzyszenie kibiców

MU Devil

Spotkanie z Kuszczakiem

Dzień 7 czerwca 2011 roku był bardzo ważnym w historii Manchester United Supporters Club Poland. Tego bowiem dnia, dzięki staraniom, naszej koleżanki Branki, grupa ok 50 kibiców miała okazję do spotkania z piłkarzem Manchesteru United Tomaszem Kuszczakiem.

O spotkaniu w prywatnych rozmowach mówiono już od pewnego czasu, ale dopiero niedawno udało się dograć wszelkie szczegóły. Okazało się, iż jedyny Polak w historii Czerwonych Diabłów w pierwszych dniach czerwca będzie przebywał we Wrocławiu w celu promowania Euro 2012.

Po rozmowie z Tomkiem ustalono, iż do spotkania dojdzie we wrocławskiej Piwiarni Warka (gdzie wszystkie mecze Manchesteru United oglądają kibice z Dolnego Śląska) o godzinie 20. Mimo iż termin ten (był to środek tygodnia) mógł nie pasować wielu osobom z innych rejonów Polski to do Wrocławia przyjechała spora grupa kibiców. Obecni byli kibice m. in. z Katowic, Warszawy, Łodzi a także innych, mniejszych, polskich miast.

Samo spotkanie rozpoczęło się od kilku przyśpiewek, które zaśpiewaliśmy podczas wejścia Tomka do lokalu. W tym momencie trzeba przyznać, iż był on pozytywnie zaskoczony naszą znajomością angielskich tekstów. Tuż po przywitaniu się, Zarząd MUSC PL wręczył Kuszczakowi stowarzyszeniową koszulkę z numerem 29 i imieniem Tomek.

Prowadzący spotkanie EricRyan poinformował wszystkich, ale przede wszystkim Tomka, iż podczas najbliższego Walnego Zgromadzenia, które będzie miało miejsce w sierpniu, zostanie mu nadany status Honorowego Członka MUSC PL.

Po części oficjalnej każdy z obecnych na spotkaniu kibiców mógł zadać Tomkowi dowolne pytanie, czy to dotyczące jego przyszłości w klubie, Manchesteru United, reprezentacji Polski, a także ogólnie piłki nożnej. Piłkarz Manchesteru United starał się odpowiadać na każde pytanie bardzo dokładnie, włączając w to lekką dawkę ironii, dając nam do zrozumienia, iż bardzo dobrze czuje się w naszym gronie.dodany: 2012-02-18 08:00:00 , przez: kibic